Deutsch version Česká verze

Ubytování

Apartmán nabízí ubytování pro čtyři osoby. K dispozici jsou dva pokoje, každý se dvěma lůžky. Na pokojích je také televizor, satelit a WiFi. Z chodby vchod do koupelny vybavenou sprchou a sociálním zařízením. Možnost využít k vlastnímu vaření kuchyň ve které je k dispozici nádobí a lednice. Stravování je plně v režii ubytovaných. Parkování v uzavřeném dvoře nebo po domluvě také v garáži. Možnost posezení na zahradě, zapůjčení kol (poplatek 250,- za den), houbaření, rybaření,...



Nahoru

Český Rudolec

Český Rudolec se nachází v klidné oblasti České Kanady, plné lesů a rybníků. Tato obec bývá nazývána s určitou nadsázkou "moravskou Hlubokou". Leží asi 8 km jihozápadně od Dačic v okrese Jindřichův Hradec na Bolíkovském potoce 505 m nad mořem. Prochází tudy silnice do Slavonic a na hraniční přechod do sousedního Rakouska.
V první polovině 14. století zde byla postavena gotická vodní tvrz, o níž zápisy uvádějí, že byla majetkem vladyků z Rudolce. Obec s gotickou vodní tvrzí se stala středem panství, v jehož držení se postupně vystřídala řada majitelů. V šedesátých letech 19. století byl na místě tvrze, jež vyhořela při požáru v roce 1860, postaven dvoupatrový zámek v novogotickém anglickém stylu, který mu dal podobu zámku Hluboká. Významem i proslulostí má však zámek ke své jihočeské předloze velmi daleko. V minulosti býval zámeček stojící uprostřed obce obklopen anglickým parkem, který je dnes zpustlý. Samotný zámek je značně zchátralý, ale přesto i svými zbytky původní krásy zaujme všechny projíždějící.
Jižně od obce stojí na návrší Kalvárie kaple svatého Kříže. Původně barokní stavba pochází z roku 1761. Byla postavena jako ukončení křížové cesty, později se stala součástí hřbitova.
V obci se nachází nákupní středisko, restaurace, pošta, tenisové kurty, zámecký park s možností klidného posezení u rybníka,... Okolní krajina pak nabízí mnoho zajímavých míst k pěším nebo cyklistickým výletům, koupání v přírodních nádržích, blízký hraniční přechod umožňuje návštěvu sousedního Rakouska. V zimě jsou pro sportovně založené návštěvníky připraveny běžkařské stopy.

Nahoru

Okolí

Na horním toku Moravské Dyje leží v nadmořské výšce 577 metrů město Dačice. První zmínky o osídlení tohoto místa jsou již z první poloviny 12. století. Světovou proslulost zajistil tomuto městu vynález kostkového cukru a jeho následné zavedení do výroby. K návštěvě či prohlídce doporučujeme mohutnou renesanční věž postavenou na konci 16. století, barokně-klasicistním kostel svatého Vavřince, před zámkem na náměstí Loreta, barokní mariánský sloup z první poloviny 18. století, a empírová kašna ze začátku století devatenáctého. U kostela svatého Vavřince je památník ve tvaru kostky připomínající zmíněnou událost vyrobení prvního kostkového cukru na světě. Město Telč se nachází v jihozápadním cípu Moravy. Historické centrum města je městskou památkovou rezervací a od roku 1992 se stalo součástí Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Nejstarší městskou památkou je 49 metrů vysoká Svatodušní věž ze 13. století. V historickém centru města se dochovaly zbytky opevnění spolu s branami a také řada gotických, barokních a renesančních domů. Na náměstí dále najdete dvě kamenné kašny a mariánský sloup z 18. století. Pokud se z Rudolce vydáte po modré značce do Nové Bystřice narazíte po 13 kilometrech na zříceninu hradu Landštejna. Jde o nejrozsáhlejší a nejlépe dochovanou zříceninou románského hradu u nás. Hrad se nachází na žulovém vrchu ve výšce 665 m a byl ve 13. století vystavěn, aby chránil hranice a obchodní stezku která tudy procházela. Hrad často měnil majitele a na konci 18. století po zásahu bleskem vyhořel a začal pustnout. Po rekonstrukci v sedmdesátých letech minulého století je hrad přístupný veřejnosti a několikrát ročně se zde konají společenské akce. V blízkém okolí je dále možné navštívit vesnici Maříž známou díky své výrobě keramiky, město Jindřichův Hradec (zámek, historické cenrum), město Nová Bystřice (začátek trasy úzkokolejky), ves Kostelní Vydří (poutní chrám Panny Marie Karmelitské), hrad Roštejn (původně gotický hrad), město Slavonice (historické centrum města) nebo vrch Vysoký kámen (738 metrů nad mořem).
Na prvních dvou fotografiích je vidět město Slavonice, další dvě zobrazují hrad Roštejn. Na druhém řádku je vidět Landštejn na prvních dvou fotografiích, na třetí jsou Dačice a na poslední Telč.
Slavonice Slavonice Roštejn Roštejn Landštejn Landštejn Dačice Telč
Nahoru

Ceník

Ceny jsou vždy uvedeny za 1 den pobytu a jsou i s DPH. Je možné platit také v Eurech. V tabulce jsou již koncové ceny (tzn. po započítání uvedených slev na určená období). Po domluvě možno ubytování i se psem - poplatek 250,- za den. Možnost zapůjčení jízdního kola - poplatek 250,- za den. Nabízíme také dlouhodobější pronájmy po sezóně se slevou.

MěsícSleva1 osoba2 - 3 osoby4 osoby2 osoby a 2 děti
Leden - duben20%440,-320,-/osoba1120,-1040,-
Květen - červen15%470,-340,-/osoba1190,-1110,-
Červenec - srpen0%550,-400,-/osoba1400,-1300,-
Září - říjen15%470,-340,-/osoba1190,-1110,-
Listopad20%440,-320,-/osoba1120,-1040,-
Prosinec10%495,-360,-/osoba1260,-1170,-
Nahoru

Kontakt

Mapa
Roman Pátek
Český Rudolec 141
378 83 Český Rudolec

Telefon +420 728 111 906
Email roman.patek@centrum.cz Nahoru

Doprava

Praha - Český Rudolec (175 km, 2 hod 30 minut)
Po dálnici D1 na Humpolec - Pelhřimov - Kamenice nad Lipou - Jarošov nad Nežárkou - Kunžak - Český Rudolec

Brno - Český Rudolec (120 km, 2 hod)
Brno - Rosice - Kralice nad Oslavou - Náměšť nad Oslavou - Vladislav - Třebíč - Dačice - Český Rudolec

Vídeň - Český Rudolec (157 km, 3 hod)
Wien - Stockerau - Horn - Brunn a.d. Wild - Breitenfeld - Thaya - Fratres - Slavonice - Dolní Bolíkov - Český Rudolec Nahoru